Kuvaus
Laadukas Motorsport vesi-öljy lämmönvaihdin kit alumiinisella billet öljynsuodatinasennuslevyllä sisältäen HKS:n öljynsuodattimen ja 4 kpl AN-10 tai AN-12 liittimiä vesi ja öljylähtöihin.
Paras vaihtoehto rally, RX, drifting, time-attack ja tehokkaisiin street performance kuivasumppujärjestelmiin, joissa öljynsuodatin ei ole kiinni moottorissa ja joissa vaaditaan tinkimätöntä toimivuutta ja kestävyyttä.
BEHRin valmistama tehokas lämmönvaihdin-elementti on suunniteltu superautoihin, ja se toimii sekä öljyn jäähdytykseen että sen lämmitykseen.
Se tarjoaa joustavan asennuksen ja kiinnityksen 3 kpl M6-kierteisen kiinnitysreikänsä ansiosta sekä 2+2 kpl M20 x 1,5 kierreliityntää vesi- ja öljykanaviin AN-liittimillä, jotka kuuluvat toimitukseen.
Asennuslevyn ja lämmönvaihtimen välissä on O-rengas tiivistys, O-renkaat kuuluvat toimitukseen.
Toimitus sisältää 4 kpl AN-10 tai AN-12 liittimiä tai 2 kpl kutakin liitintä, valitse alasvetovalikosta vaihtoehdoista sopivin :
4 kpl AN-10 liitintä TAI
4 kpl AN-12 liitintä TAI
2 kpl AN-10 + 2 kpl AN-12 liitintä
MWS motorsportin lämmönvaihdin kitin edut:
asennuksen joustavuus asennuslevyn 3 x M6 kiinnityspisteen ansiosta
virtausoptimoidut vesi- ja öljykanavat
sisältää HKS:n öljynsuodattimen ja 4 kpl AN-liittimiä vesi-ja öljylinjoja varten
vesi- ja öljylähdöt omissa päädyissään letkujen siistiä reititystä varten
kustannustehokas jäähdytyskapasiteettiin nähden (4-kertainen perinteisiin ilma/öljy jäähdyttimiin verrattuna)
toimii sekä tehokkaaseen öljynjäähdytykseen että sen lämmitykseen
Lämmönvaihdinelementti on saatavissa myös erikseen ilman asennuslevyä, ks. nettikaupasta kohta "Moottorinosat, Lämmönvaihdin vesi-öljy".
Kitin mitat (ilman öljynsuodatinta):





























